Principy sos-OF
logo sos-OF
Sdružení pro občanskou společnost - Otevřené fórum
postmaster [ zavináč ] sos-of.cz
Virtuální politické sdružení (stolní společnost) pro ty, kteří vyznávají stejné principy.
Navazuje na ideály Občanského fóra a prvních deseti let Strany pro otevřenou společnost.
Nepřehlédněte!
Blogy a weby členů a příznivců
Další nabídka
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
Technická správa webu: postmaster [zavináč] sos-of.cz
Softwarová podpora: Cabalsoft

(c) Copyright Jiří Lukáš, 2001-2005

TOPlist

Tomáš Vlček napsal

Lidská paměť je ošemetná věc

Podzim jako výzva ke vzpomínání.
Psáno pro i-noviny.czA zapomínání má občas samoočistný charakter. Někdo si víc pamatuje obličeje, někdo zase jména. Někdo detaily, jiný zase celek. Jiní zážitky a emoce, a někdo má zase paměť na vůně či pachy, nebo s nimi spojuje různé události.
Na co vzpomínají spolužáci, když se řekne školní jídelna? Skvělé buchtičky se šodó. Průšvih s nastříhaným pijákem, vhazovaným do misky místo stravenek... Výtečný řízek s jemně našlehanou kaší. Strašlivá mlíčná polívka. Nekonečná fronta. Gloria Jeans Глория Джинс
Páchnoucí tácy, ledabyle omyté, ještě hůř utřené, zato rychle naskládané na sebe. Zlomyslnost v podobě příboru vhozeného do zbytků, coby pubertální pomsta neoblíbenému učiteli, který si spolu s kuchařkami bral pro prasátka. Nebo cesta do školy. Nekonečné mrznutí na zastávce. Dobíhání na poslední chvíli. Protivný řidič, který donekonečna prohlížel měsíční jízdenku a nadával vždy kvůli všemu. Příjemný řidič, který otočil knoflíkem doprava, když v rádiu zašuměl právě zrozený Oceán. Vtípky se spolužáky. Stres před zkoušením. Bolestně sladké živé květy. Brutálně řezavá odpověď Pitralonu.
Něco je dobré zapomenout. Na něco je dobré si vzpomenout. A podzim je na to jako dělaný.
best life insurance policies life insurance cover

| Autor: Mgr. Tomáš Vlček | Vydáno dne 27. 10. 2013 | 4551 přečtení | Počet komentářů: 108 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky / pozvánky
22.10.2013: Mimořádné volby do PS PČR
25.-26. října 2013 se uskuteční předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volte Zelené, KDU-ČSL, Starosty či Změnu, ale hlavně jděte k volbám a někomu svůj hlas darujte (pokud se obdarovaný špatně zachová k dárci, lze dar vymáhat zpět).
Vlajka pro Tibet 10. 3.
Krajské volby 2012
Čtení odjinud

Nejčtenější články za poslední rok

Neexistuji vhodna data!


Nejkomentovanější články za 9 měsíců

Databáze je prázdná!