Principy sos-OF
logo sos-OF
Sdružení pro občanskou společnost - Otevřené fórum
postmaster [ zavináč ] sos-of.cz
Virtuální politické sdružení (stolní společnost) pro ty, kteří vyznávají stejné principy.
Navazuje na ideály Občanského fóra a prvních deseti let Strany pro otevřenou společnost.
Nepřehlédněte!
Blogy a weby členů a příznivců
Další nabídka
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
Technická správa webu: postmaster [zavináč] sos-of.cz
Softwarová podpora: Cabalsoft

(c) Copyright Jiří Lukáš, 2001-2005

TOPlist

Ostatní autoři

Pokračuje boj za svobodu a demokracii i po 17. listopadu

Nejen o výročí 17. listopadu 1989.

Státní svátek 17. listopad by měl patřit mezi nejvýznamnější svátky naší země. Je s podivem jak málo českých měst a lidí žijících v nich si tento významný den 17 let po sametové revoluci připomněli. Světlou výjimkou byly právě Semily, kde vzpomínku připravilo OS Cervus Semilensis ve spolupráci s katolickou církví v Semilech.
V pátek 17. listopadu v 16 hodin se sešli ti, kteří vnímají svobodu a demokracii, u sochy sv.Václava při kostele sv.Petra a Pavla. Krátké slovo MUDr.Jaroslava Slavíka a Pátera Jaroslava Gajdošíka doplnilo vystoupení seskupení Johnie Walker Band a ředitel Jiří Kurfiřt několika písněmi. Zapálené svíčky na schodech kostela a kolem sochy sv.Václava zůstaly až do tmy jako němí svědci tohoto příjemného vzpomenutí.
Ve večerním programu televize Čt 1 byl uveden film PF 77 s Vlastou Chramostovou v hlavní roli, kde jsme si mohli připomenout způsoby minulého režimu: zastrašování, vyhrožování, donášení, strach o blízké ,strach o zaměstnání.
Proč vlastně píši o tomto televizním příběhu? Mohli bychom si říci, že toto všechno je již minulostí, kdyby jeden ze zaměstnanců Městského úřadu Semily nebyl v listopadu 2006 potrestán za údajné povolební vyjednávání politických stran . Je úsměvné,že ve skutečnosti šlo o upozornění na intriky a nesprávnosti,ke kterým na radnici docházelo. Opravdu se musí zaměstnanci radnice pod novým vedením obávat vyjádřit svůj vlastní názor??
Alena Bochová, Semily
Poprvé zveřejněno na www.stranaos.cz, do údaje "počet přečtení" vložen údaj k 1. 5. 2010.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Alena Bochová | Vydáno dne 04. 12. 2006 | 4637 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky / pozvánky
22.10.2013: Mimořádné volby do PS PČR
25.-26. října 2013 se uskuteční předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volte Zelené, KDU-ČSL, Starosty či Změnu, ale hlavně jděte k volbám a někomu svůj hlas darujte (pokud se obdarovaný špatně zachová k dárci, lze dar vymáhat zpět).
Vlajka pro Tibet 10. 3.
Krajské volby 2012
Čtení odjinud

Nejčtenější články za poslední rok

Neexistuji vhodna data!


Nejkomentovanější články za 9 měsíců

Databáze je prázdná!