Sešlost

Autor: Ing. Pavel Rytíř <info(at)pavelrytir.cz>, Téma: Pavel Rytíř napsal, Vydáno dne: 17. 11. 2011

Nikoliv pořad Luďka Nekudy, ale setkání členů a příznivců sos-OF u dvou stolů.


     Podzimní schůzka členů a příznivců sos-OF se nakonec, jak už se stává zvykem, uskutečnila nadvakrát.

     Náhradním, ale předsunutým termínem, byl sváteční den 28. října v salónku jaroměřského penzionu Expanze. Setkání se zúčastnili: Karel Erben, Pavel Mertlík j.h., Ivo Plecháč j.h., Miroslav Puš, Helena Rytířová, Pavel Rytíř a Vladimír Wolf. Debata se vedla jak o minulé tak i budoucí politice zejména v kraji Královéhradeckém. Dobře se o nás postaral správce penzionu Ivoš Plecháč.

     

foto ze setkání sos-OF 4.11.2011 v Praze U Medvídků
Foto P.Hlávka, spoušť zmáčkl neznámý turista
V Praze U Medvídků se 4.11. sešli (na fotce zleva): Hanka Holcnerová j.h., Jarka Tomášová j.h., Michal Vajrauch, Pavel Rytíř, František Nerad, Jiří Kotek j.h., Marcela Kořánová, Petr Hlávka a František Mojžíš. Telefonicky nás pozdravil Václav Žák, který byl v tom čase nepostradatelný na jiném místě (ČRo). Řeči se vedly o komunální politice (nejen) v místech našeho působení (Zaječov, Liberec, Semily, Rokycany, Hradec Králové, Strašice, ...). Také o korupci v politice celostátní. A o nastávajících krajských volbách, při té příležitosti Jiří Kotek nabídl "služby" Alternativy. V souvislosti s informací o vytěsnění Pavly Brady ze SOS jsme si o vyměnili informace o tom, jak SOS směřuje do neznáma (padly i méně diplomatické výrazy). František Mojžíš nás opět pozval do Semil, tak snad to už dopadne!

     Na obou schůzkách jsem tlumočil pozdravem od Pavla Nováčka (t.č. v barvách Římského klubu v Asii) a od dalších "omluvených".

     Činnost sos-OF bude mít po opravdovém setkání stolní společnosti zase pár měsíců pouze elektronickou podobu, většina z nás se ovšem věnuje reálné komunální a regionální politice.

Pavel Rytíř