Pane prezidente Havle, skládám velkou poklonu

Autor: Ing. Pavel Rytíř <info(at)pavelrytir.cz>, Téma: Pavel Rytíř napsal, Vydáno dne: 14. 11. 2009

Velký zážitek z koncertu organizovaného velkým dramatikem a velkým prezidentem v jedné osobě k 20. výročí Listopadu 1989.
Přidán odkaz na záznam závěrečného slova Václava Havla.


"Havlův" koncert "Už je to tady" byl úžasný zážitek pro televizního diváka. Tedy zcela jistě pro mne. Pro přímé účastníky asi daleko větší. Byli tam velmi zajímaví a velmi případní vystupující a gratulující.
A také velmi zajímavé srovnání obou zúčastněných prezidentů. Poprvé (přinejmenším v tomto století) jsem sice slyšel od Václava Klause ocenit roli Václava Havla. Pak ale Václav Klaus vypadal, že tam nepatří a tvářil se jako puk. Inu, když tam vystupují lidé, kteří zpívají Havlovi v Bílém domě, kam Václava Klause nikdy nepozvali. A ještě to byli skoro samí levicoví intelektuálové. Ovšem desítky let spojení s bojem za svobodu i pro druhé. A velmi neobvyklé dvojice (čtveřice). A velmi osobní vystoupení.
Stojí za úvahu, kolik z vystupujících a gratulujících by se zúčastnilo resp. gratulovalo, kdyby pořadatelem nebyl Václav Havel (a jeho tým).
Velké díky za takový zážitek, pane prezidente!
Pavel Rytíř, ročník 1949
PS
A díky za to, že jste nám zprostředkoval to, že náš Listopad 1989 svět stále oceňuje, m.j. za nenásilí. Inu násilných revolucí je v historii plno. A že se všechna očekávání nenaplnila? Nevadí, je jenom na nás, zda se s tím pokusíme něco udělat!

Záznam závěrečných slov V. Havla najdete zde .

Poprvé zveřejněno na www.stranaos.cz, do údaje "počet přečtení" vložen údaj k 1. 5. 2010.